Kolmapäeval toimus järjekorras juba kaheksas rohekolmapäev. Sel korral oli külas Rohetiigri kaasasutaja ja disainer Jannus Jaska ning TÜ Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa.
Jannus kasutab disainmõtlemise ja käitumisteaduste tööriistu, et toetada inimesi teel kestliku eluviisi poole. Samuti koordineerib ta PSLifestyle.eu kestliku eluviisi planeerija digirakenduse arendusprojekti.
Rohetiigri plaanid ja edusammud
Jannus tegi põneva ülevaate Rohetiigri ambitsioonikatest plaanidest ja senistest edusammudest Eesti jätkusuutlikumaks ja rohelisemaks pööramisel ning pakkus osalejatele võimaluse katsetada loomisjärgus olevat isikliku keskkonnamõju hindamise ja kestlike valikute teejuhi-rakendust PSL. Kui soovid teada saada, kui suur on sinu CO2 jalajälg, siis proovi seda rakendust kindlasti ka ise. Ettevõtetel aga on võimalik tasuta oma esmast keskkonnamõju analüüsida SUSTAXO tööriista abil.
Rohetiigril on valminud energia– ja ehituse teekaardid ning järgnevate aastate jooksul valmivad transpordi, maakasutuse, töötuse ja ringmajanduse omad. Lisaks on nad kõigi suurte ülikoolidega kokku pannud Rohetiigri Akadeemia, milles jagatakse organisatsioonidele rohepöörde elluviimiseks praktilisi teadmisi ja tööriistu. Pärnumaalt osales Rohetiigri Akadeemias hiljuti edukalt Tori vald ning selle vilju on juba näha ka nende jätkusuutlikes tegudes.
Vaata esitluse SLAIDE.
Pärnumaa arengutest
Põnevale ülevaatele järgnes Garri Raagma ettekanne regionaalsetest tulevikutrendidest ja nende mõjust Pärnumaa arengule. Ettekandele järgnes arutelu ettevõtjatega kaardistamaks nende väljakutseid ja teadmussiirde alast tuge, mida Tartu Ülikooli Pärnu kolledž saaks koos Pärnumaa Arenduskeskusega edaspidi innovatsioonikeskuses KOBAR pakkuda.
Järgmine rohekolmapäev juba 24. mail.