Esileht > Innovatsioonikeskus KOBAR
Projekti Pärnumaa innovatsioonikeskus KOBAR peamine eesmärk on omavahel siduda ettevõtlus (sh ettevõtlusinkubaator, ettevõtjate esindusorganisatsioonid jne), teadus (ülikoolid), avalik sektor, kodanikuühiskond ning keskkond.
Tegemist on Pärnumaa arenduskeskuse ja TÜ Pärnu kolledži ühisprojektiga. Omaosaluse katavad projektis koostööpartnerid Pärnumaa Omavalitsuste Liit ja Tartu Ülikool.
Tegemist on meetme „Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond„, mille eesmärk on suurendada kohaliku omavalitsuse üksuste võimekust suunata koostööprojektide kaudu maakonna arengustrateegias määratletud eelisarendatava ettevõtlusvaldkonna arengut, soodustada kõrgema lisandväärtusega töökohtade loomist või arendada kliendi vajadustest lähtuvaid terviklikult läbimõeldud avalike teenuste võrgustikke.
Projekti raames jätkuvad mitmed juba seni Pärnumaa Arenduskeskuses poolt eest veatavad tegevused nagu Pärnumaa ettevõtlusinkubaator, noorte ettevõtlikuse arendamine, roheteemade teadlikkuse suurendamine, naisettevõtjate võrgustik ja disainiettevõtjate koostöö.
Lisanduvad mitmed maakonnaülese mõjuga tegevused nagu kohalike toidutootjate koostöö, alustavad turundusinimesi, loomeinimesi, insenere koondavad erialavõrgustikud. TÜ Pärnu kolledži eestvedamisel uuendatakse väärikate ülikooli programmi, viiakse läbi erinevaid valdkondlike rakendusuuringuid, alustab disainmõtlemise labor, pakutakse IT ja inseneeria, juhtimisalaseid ning projektijuhtimise koolitustsükleid. Lisaks saab uue näo kolledži fuajee.
Kohapeale koostöö hoogustamise eesmärgil alustavad või jätkavad oma tegevused mitmed erinevad teemakobarad.
TÜ Pärnu kolledži hoone fuajee kaasajastamine ja ümberkujundamine regionaalse innovatsioonikeskuse arendamise eesmärgil. Eesmärgiks on muuta esimese korruse fuajeeala dünaamiliseks ja kaasaegseks multifunktsionaalseks ruumiks, mis on atraktiivne koostöötamise ja koosloome koht erinevatele sihtrühmadele, ettevõtjatele ja avaliku sektori esindajatele.
Valdkondlikud rakendusuuringud Pärnumaa Omavalitsustele erinevatel teemadel nagu suurinvesteeringute mõju, kliimakindlus ja ettevõtluskeskkonna kujundamine.
Multiversitas – Siia alla koonduvad piirkonna konkurentsivõimekust toetavad tegevused, mis eeldavad ülikoolide ja akadeemilise, sh teadustegevuse alast kompetentsi lisaks Tartu Ülikooli Pärnu kolledži enda fookusvaldkondadele. Plaanid projekti raames on:
Disainmõtlemise labor – tegeletakse otseselt kohalike omavalitsuste avalike teenuste disainimisega nii kohaliku omavalitsuse väärtusahelas kui ka kokkupuutepunktides piirkonna ettevõtjatega. Teenusedisaini metoodikat ja tööriistu kasutades luuakse piirkonna ettevõtjatele ja kohalikele omavalitsustele võimalus arendada välja uusi ning parendada olemasolevaid teenuseid.
Projektijuhtimise meistriklass – korra aastas plaanitakse läbi viia koolitusi, mis suunatus Pärnumaa ettevõtete, avaliku ja vabasektori projektijuhtidele ning ametnikele eesmärgiga süvendada teadmisi Euroopa Liidu toetusprogrammidest, taotlusprotsessidest ja rahvusvaheliste projektide planeerimisest ja juhtimisest.