Esileht > Teemakobarad
Teemakobarad on osa meie suuremast projektist nimega Innovatsioonikeskus KOBAR.
roheKOBAR – Jätkusuutlikkusele ning keskkonnahoiule keskendunud ettevõtjaid, avaliku sektorit ja teemahuvilisi koondav kogukond, mille peamine eesmärk on suurendada teadlikkust ja motivatsiooni roheteemadega tegelemiseks Pärnumaal.
personaliKOBAR, mis koondab endas Pärnu maakonna ettevõtete esindus- ja tugiorganisatsioonide, suuremate tootmis- ja turismiettevõtete ning tööjõu ettevalmistamisega tegelevate haridusasutuste esindajaid. Eesmärgiks on leida toimivad ja paindlikud lahendused personali kompetentside kaasajastamiseks ning oluliste spetsialistide puuduse vähendamiseks.
disainiKOBAR koondab Pärnumaa ettevõtteid, mis tegelevad tootedisaini ja/või disaintoodetega ning laiemalt maakonna ettevõtjaid ja ettevõtlikke inimesi, kellel on huvi disainivaldkonna vastu. Koostöö üheks parimaks tulemiks võib seni pidada Pärnu Disainipäeva 2023. aastal.
turundusKOBAR, mille eesmärk on koondada Pärnumaal turundusvaldkonnas töötavad inimesed ning hoogustada senisest rohkem kohapealset koostööd.
toiduKOBAR jätkab 2018. aastal käivitunud ja vahepeal seiskunud maakonnaülest koostööd toidutootjate konkurentsivõime suurendamiseks.
terviseKOBAR täidab loodava Tervise- ja heaolu arengustrateegia Pärnumaa 2035+ strateegilist eesmärki, milleks on laste ja noorte (vanuses 0-26) toetamine nende arengu ja kasvamise teel terviseteadlikeks, hoolivateks ja tugeva vaimse tervisega täiskasvanuteks, et olla täisväärtuslik ja panustav ühiskonna liige.
kogukonnaKOBAR toetab Pärnumaa kodanikuühenduste tegevust ning aitab luua eeldusi kodanikualgatuste tekkimiseks ja arenguks, läbi sotsiaalse innovatsiooni ja sotsiaalse ettevõtluse võimekuse kasvatamise, mitmekülgsete koolituste, juhendmaterjalide koostamise ja mentorprogrammide kaudu.
inseneeriaKOBARa eesmärgiks on leida toimivad ja paindlikud lahendused valdkonna spetsialistide puuduse vähendamiseks, töötades ühiselt välja ettevõtjate vajadustel põhinevad täiendkoolitusprogrammid ja õppekavad.
loomeKOBAR on edasiarendus seni Pärnumaa Arenduskeskuse juures tegutseva kultuuriKOBARa kogukonna formaadist. Tegevused sisaldavad regulaarseid Pärnumaa loomemajanduse ettevõtjate, noorte, organisatsioonide, loovisikute ja haridustöötajate regulaarseid kogukonnaüritusi, kus toimub võrgustumine, arutelud, teematõstatused, paneelid, seminarid, koolitused, õppereisid, loomemajanduse alustavate ja tegutsevate ettevõtjate nõustamised, Pärnumaa loomemajanduse andmebaasi ettevalmistamine ning osapoolte ja võimaluste kaardistamine.
hõbeKOBAR – Tartu Ülikooli juures alustas 2010. aastal tööd väärikate ülikool, et kaasata aktiivselt haridusellu ka ühiskonna väärikam ja vanem generatsioon. Aastatel 2024-2026 töötatakse välja väärikatele suunatud uuendatud koolitusprogramm.
Rahatarkuse klubi – Pärnumaa rahatarkuse klubi eesmärk on kokku tuua inimesed, kes soovivad jagada teadmisi ja kogemusi ning õppida midagi uut. Klubiline tegevus annab võimaluse kohtuda teiste huvilistega, kuulata ekspertide loenguid ja kogemuslugusid. Koos õppimine muudab finantsteemad arusaadavamaks, aidates klubiliikmetel saavutada oma rahalisi eesmärke.
Piesta Kuusikaru is a family-owned farm located in Estonia’s scenic Soomaa region, combining rich cultural heritage with modern apple product innovation. Established in 1868 and lovingly restored by the current owners, the farm produces a variety of artisanal apple-based products, including pure apple juice, spiced apple drink, shrub syrup, slowly fermented apple cider vinegar, and award-winning apple stroop. Every product reflects their commitment to quality and craftsmanship.
Beyond production, Piesta Kuusikaru Farm is dedicated to sustainable practices and the principles of the circular bioeconomy. Recognizing the potential of apple residues like pomace, seeds, and peels, the farm actively seeks innovative ways to valorize these by-products into high-value applications. This aligns with their vision of minimizing waste and unlocking new opportunities for environmental and economic sustainability.
Piesta Kuusikaru Farm is eager to collaborate with other similar producers in the region to address shared challenges and explore innovative solutions. By pooling resources, knowledge, and ideas, they aim to foster a stronger network of sustainable producers that collectively advance the circular bioeconomy and create meaningful impacts within the industry.