Gerlika Ree oli enda välja töötatud haridusliku lauamänguga juba aasta turul, kui ettevõte Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse sattus. Teine mäng valmis koos partneri Mariana
Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori programmi sisenesid esimeses lennus peamiselt uudsed ja nutikad tooted/teenused. Andres Tölp, kes igapäevaselt tegutseb Pärnu linnaorkestri produtsendina, võttis aga kohe suuremalt ette – luua Pärnusse Loomelinnak.
Algse plaani järgi Laiale tänavale planeeritud Loomelinnak jäi kinnistu omaniku vastuseisu tõttu sündimata, kuid Tölp ei ole oma ideest loobunud. „Kõige olulisem ongi ise oma ideesse uskuda,“ märgib ta.
Täna on loomelinnakud Tallinnas ja Tartus ja need toimivad edukalt. „Selline võiks ka Pärnus olla. Ise loomevaldkonnas töötava inimesena leian, et meil oleks vaja sellist kohta, kus eri loomevaldkondadest inimesed saavad kokku tulla ja mõtteid vahetada.
Tegelikult on minu idee ju kinnisvaraprojekt pehmete kultuuriliste väärtustega. Eks ma nö musta hobusena seal inkubaatoris olin, aga kuna idee tundus kõikidele huvitav, siis sain seal tegutseda. Kokkuvõttes olin esimesest lennust ka ainuke, kellel idee elluviimine ei õnnestunud. Teadmisi sain küll kuhjaga juurde,“ märgib Tölp ja lisab, et paralleelselt ja temast sõltumata tekkis Pärnusse sarnane asi – Pärnu loovlinnak. „See on kunstnike residentuur ja seeläbi väga viljakas pinnas loomemajanduse õitsenguks,“ räägib ta. Tulevikus ongi plaan Pärnu loovlinnakuga jõud ühendada, sest potentsiaali on neil palju ja koos oleks ehk rohkem võimekust loomelinnaku ideega edasi liikuda.
Ettevõtlusinkubaatori programmi suurimateks väärtusteks peab Andres teisi meeskondi ja mentoreid. “Programm oli väga hea, sain toimetada tööriistadega, mida ma varem pole kasutanud. Kõikide meile määratud mentoritega oli hea asju arutada, eelkõige strateegiaid läbi käia. Väga palju andsid juurde mentorpäevad, kus vastavalt oma erialale tegutsesid tiimidega erinevad mentorid. Teiste tiimidega tekkis samuti mõnus kambavaim. See andis väga positiivse tõuke nii enda asjaga tegutsemiseks kui ka hea ülevaate, millega noored ja aktiivsed ettevõtjad Pärnus tegelevad,“ andis Andres ülevaate.
Olles inkubaatori programmi läbi teinud, soovitab ta teistel hakkajatel ettevõtjatel esimese sammuna ideed arutada oma potentsiaalse meeskonnaga:„Ideest üksi võib jääda väheks, seetõttu on oluline leida endale hea meeskond ja seejärel tuleb minna inkusse oma ideed kasvatama!“
Kui sul on idee, mida soovid Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse testima ja kasvatama tulla, siis loe meie programmist rohkem SIIT ja kandideeri kohe.
Gerlika Ree oli enda välja töötatud haridusliku lauamänguga juba aasta turul, kui ettevõte Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse sattus. Teine mäng valmis koos partneri Mariana
Ettevõtlik Pärnakas häkatoni võiduga Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori programmi sisenenud TuhatSõna meeskond hindab enim tugevaid mentoreid ja oma valdkonna spetsialistidest koosneva kontaktvõrgustiku tekkimist. Kui
Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori programmi sisenesid esimeses lennus peamiselt uudsed ja nutikad tooted/teenused. Andres Tölp, kes igapäevaselt tegutseb Pärnu linnaorkestri produtsendina, võttis aga kohe