Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori 2023. aasta üks tublimaid lõpetajaid sisenes programmi läbi kevadise “Äriideest ettevõtjaks” eriprogrammi. Ettevõtte nimeks sai INNERMORE ning selle eestvedaja on Mari
Gerlika Ree oli enda välja töötatud haridusliku lauamänguga juba aasta turul, kui ettevõte Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse sattus. Teine mäng valmis koos partneri Mariana Koppeliga juba loetud kuudega ning kiire arengu taga ongi suuresti inku programm ja hea tugimeeskond.
„Mängude loomisel peame alati silmas seda, et mäng kasvaks koos lapsega. Raskusaste muutub ja see teeb ka mängud omanäoliseks ja teistest eristuvateks. Esimene mäng Mateemik sai loodud puhtalt oma tütre vajaduste põhiselt. Tavaliselt on lapsed kas loovuse või siis reaalainete poole. Selliseid, keda huvitavad nii joonistamine kui ka arvutamine, on pigem vähem. Selle mängu eripäraks ongi see, et seda võivad mängida eri vanuses, erinevate oskustega lapsed ühel ja samal ajal. Koos saavad mängida nii pere 4- kui 12-aastane laps, sest mängu kulg sõltubki lapse oskustest. Mateemik annab oskuse näha reaalarvude kõrval loovat visuaalset poolt ja see ühendab kõiki lapsi,“ selgitab mängu olemust Gerlika.
Oma lapsed on mängude loomisel oluline osa meeskonnast. „Nemad on olnud mängude esimesed ja kõige ausamad testijad ja küsivad kohe, et miks ei ole nii või naa? Luues teist mängu Geomik, mis tutvustab Euroopa riike, küsis mu poeg kohe, et miks ei ole eri riikide raha juures sümbolit või kuidas on selle riigi keeles „tere“? Need on asjad, mille peale ise kohe ei oskagi tulla,“ räägib tänaseks 2 harivat mängu edukalt turule toonud Gerlika. Tema sõnul ei olnud otseselt eesmärgiks, et teeme matemaatika või Euroopa riikide tundmaõppimise mängud. Kõik lihtsalt läks nii: „See on minu kirg. Alati, kui kuskile sisse lähen, siis pühendun nii kaua, kuni täidan enda seatud eesmärgid.“
Edasi tahab Gerlika luua Mateemikule digitaalse tööriista, et mäng oleks interaktiivsem ja põnevam. Soov on, et seda oleks võimalik mängida ka nägemis- ning kuulmispuudega lastel.
„Koroonaaeg tegi oma korrektuurid. Kui oleksime veel saanud teiste tiimidega ja mentoritega inku ruumides koos olla, oleks saanud veel rohkem ideid üksteisele põrgatada. Kuskilt peab saama inspiratsiooni ja teised tiimid annavad palju energiat. Idee on äri aluseks, kuid ideid on paljudel inimestel. Seda rohujuure tasandilt üksi ehitama hakata ei ole kõigi tugevus, eriti kui puudub kogemus. Inku programmis saad kiiremini eduelamuse tunde ja seda ma kõigile soovitangi, vii oma idee koos inkuga ellu, ära jää oma fantastilise ideega üksi,“ arvab Gerlika.
Kui sul on idee, mida soovid Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse testima ja kasvatama tulla, siis loe meie programmist rohkem SIIT ja kandideeri kohe.
Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori 2023. aasta üks tublimaid lõpetajaid sisenes programmi läbi kevadise “Äriideest ettevõtjaks” eriprogrammi. Ettevõtte nimeks sai INNERMORE ning selle eestvedaja on Mari
Tamiatics OÜ kasvatas Pärnu Ettevõtlusinkubaatoris oma äriideed – pakkuda aianditele võimalust läbi masinõppe kujundada taimekasvatus strateegiaid. Tänaseks on ettevõtte loodud tarkvara mitmetes
Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori programmi sisenesid esimeses lennus peamiselt uudsed ja nutikad tooted/teenused. Andres Tölp, kes igapäevaselt tegutseb Pärnu linnaorkestri produtsendina, võttis aga kohe