15. mail toimus Pärnumaa matemaatika ja füüsika õpetajatele suunatud inspireeriv õppekäik Pärnu haiglasse. Õppekäigu eesmärgiks oli tutvustada erialasid ja karjäärivõimalusi, mis ootavad ees õpilasi, kes otsustavad alustada õpinguid meditsiinifüüsika ja meditsiinitehnika valdkonnas.
Õpetajatel avanes võimalus tutvuda erinevate erialadega ning süvendada arusaamist, kuidas juba varakult tõhusalt toetada ja suunata õpilasi teadlike haridus- ja karjäärivalikute tegemisel.
Pikk õpe, aga hiljem põnevad eriala valikud
Õppekäik algas ettekandega, mille viis läbi Pärnu Haigla meditsiinitehnoloogia teenistuse juhataja Joosep Kepler. Esitluse põhirõhk oli meditsiinifüüsikute ja meditsiinitehnika inseneride töövaldkondadel ning Pärnu Haigla meditsiinitehnoloogia teenistuse tegevustel. Ettekandes toodi välja, millised õppekavad loovad eeldused töötamiseks tulevikus sellises valdkonnas.
Soovitatav on valida bakalaureuseõpe, kus on tugev rõhk matemaatikal ja füüsikal, mis lööb tugevad eeldused, et jätkata õpinguid TalTechi magastriõppekavale „Meditsiinitehnik ja -füüsika“.
Erialaseks tööks on vajalik 4-aastane praktiline kogemus ja spetsialiseerumine, mille järel saab taotleda kutset, mida tuleb hiljem teatud aastate tagant taastõendada, et tagada pädevus ja kutseoskuste säilitamine.
Töökoha võimalusi on mitmeid, sealhulgas haiglates, erakliinikutes, meditsiinitehnika erafirmades, teadusasutustes ning haiglate projekteerimise valdkonnas.
Võimalik heita pilk suletud uste taha
Peale ettekannet osalesid õpetajad haigla ringkäigule, kus tutvustati MRT-d, kompuutertomograafia- ja röntgenseadmeid. Lisaks külastati haigla laborit, patoloogia laborit ja taastusravi osakonda poolt, kus sai ülevaate meditsiinitehnoloogia kasutusest erinevates tervishoiuvaldkondades. Tavainimestele avaneb harva selline võimalus haigla meditsiinitehnoloogiaga tutvumiseks.
Matemaatika ja füüsika õpetajate õppekäiku Pärnu Haiglasse rahastati meetme „Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond“ ning „Maakonna arengustrateegia elluviimise toetusmeede 2024-2027“ vahenditest, ühtlasi ka Pärnumaa Omavalitsuste Liit ja Tartu Ülikool poolt.