RIA värskeimas küberturvalisuse aastaraamatus tuuakse välja küberintsidentide suurenemise aastast aastasse. Küberoht pole paraku ammu mitte teoreetiline, vaid vägagi reaalne tõenäosus, millega igaüks meist võib pihta saada.
Eriti haavatavad on väikese ja keskmise suurusega ettevõtted, mis sõltuvad tihedatest partnersuhetest ja omavad väiksemat halduspersonali.
Tänapäeva kiiresti muutuvas digitaalses maailmas on küberturvalisus muutunud iga ettevõtte jaoks kriitilise tähtsusega küsimuseks. See tähendab, et kõik ettevõtted peaksid olema valmis reageerima üha keerulisematele rünnetele, mis võivad ohustada nende andmeid ja tegevust.
Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE seminar annab osalejale ülevaate küberohtude trendidest ning enimlevinumatest rünnetest.
Lisaks õpitakse kaardistama ettevõtte varasid ning tuvastama kõige haavatavamaid ja enim väärtust loovaid varasid, mille kaitse peaks olema iga ettevõtte prioriteet.
Kellele?
Seminarile järgneb “AIRE klubi #29″, mis toimub Pärnu kolledži raamatukogus. Tegemist on võrgustumisürituste sarjaga, mille eesmärgiks on luua vaba ja vahetu keskkond robootika ja tehisintellekti valdkonna huvilistele kogemuslugude jagamiseks ning omavaheliseks suhtlemiseks.
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi teadlane Vjatšeslav Antipenko. Vjatšeslav Antipenko on Tartu Ülikooli nooremteadur, kes liitus infoturbe uurimisrühmaga 2023. aastal. Enne akadeemilist tegevust on ta kogunud rikkaliku kogemuse telekommunikatsioonisektoris ja Telia Eestis, kus ta esialgu arendas IoT-teenused ja seejärel juhtis IoT-teenuste valdkonda kokku viie aasta jooksul. See ainulaadne kombinatsioon praktilisest tööstuskogemusest ja akadeemilisest uurimistööst annab talle põhjaliku arusaama teoreetiliste teadmiste ja tegelike rakenduste ristumiskohast, eelkõige asjade interneti ja infoturbe valdkonnas.