Koolituste eesmärgiks on abistada Pärnumaa toidu- ja joogitootjaid konkurentsivõimeliste toidumeenete väljatöötamisel. Loe täpsemalt toidumeene 2024 konkursist SIIT.
Sihtgrupiks on Pärnumaal tegutsevad toidu- ja joogitootjad.
Koolitussarjas osalemise eeltingimused:
(registreerimise tähtaeg koolitustele kandideerimiseks on 18. aprill 2024).
Koolitused toimuvad 23. ja 30. aprillil Pärnumaa Arenduskeskuses Ringi 35, Pärnu.
Osalejate arv 12-15 inimest.
Millal viimati pidid külla minema ja seisid poes riiuli ees – mida võtta, mida jätta? Ja mida võõrustaja üldse soovib? Vajab? Äkki tal juba on see… Veelgi põnevamad on sellised diskussioonid iseendaga kui pead minema esindama oma ettevõtet, linna, riiki… Või oled reisil – midagi peaks ju suveniiriks ostma! Miks me üldse midagi kingime? Kuidas need otsused sünnivad ja mis neid mõjutab?
Nendest teemadest räägimegi ning arutleme koos – seekord just reisil olemise või reisile minemise situatsioonides: milliseid meeneid ja suveniire me ostame, miks just selliseid, mis neid otsuseid mõjutab. Teeme seda kõike ühise arutelu ja näidetega, mitte liiga tõsiselt, aga piisavalt sisukalt, et oleks mõtteid ja ideid kuidas asuda oma ettevõtte toodete/teenuste põhjal meeneid arendama.
Koolitavad Gerda Mihhailova ja Marit Piirman.
AJAKAVA:
Iga ettevõte jutustab lugu. Küsimus on selles, kes ja kuidas seda kujundab – kas ettevõte ise teadlikult või lastakse sel omasoodu kujuneda.
Lugude jutustamine on rohkemat kui kodulehekülje “Meist” rubriik või postitused sotsiaalmeedias. See on tõhusa turundamise tööriist, teadlik lähenemine turundamisele.
Igal ettevõtjal on vähemalt viis lugu, mida jutustada. Iga loo jutustamiseks on kümmekond viisi. Koolitusel räägime need kõik lahti, samuti saad selgust, milles see lugude jutustamine täpselt väljendub, milliseid lugusid ja kuidas jagada nii, et turundamisele kuluks vähem raha ja aega, aga müüginumbrid hakkaksid kasvama.
Praktiline osa koolitusest sh töövihiku harjutused on üles ehitatud nii, et saaksid keskenduda muutustele oma ettevõttes ja sel moel paremini eristuda.
Koolitab Birgit Itse ja Helena Nagel
AJAKAVA:
Iga koolitusel osalenud ettevõttele arvestatakse vähese tähtsusega abi (VTA’d). Tegemist on igale ettevõtjale mõeldud riigiabiga, mille ülemmäär 3 aasta peale on 300 000€.
Arvestatud täpne summa kujuneb sõltuvalt koolitusel osalenud ettevõtete arvust (jääb mõnekümne euro kanti).
VTA’d ei saa arvestada järgmistes majandusvaldkondades toimetavatele ettevõtetele:
VTA kohta saab rohkem lugeda ning selle jääki kontrollida SIIT.
Kui selles osas on mingeid küsimusi, võib julgelt kirjutada merle@parnumaa.ee.
Gerda on lõpetanud TÜ Majandusteaduskonna, Ärijuhtimise magistrikraadiga. Tegutseb teenusedisaini metoodika koolitaja, õppejõu ja populariseerijana Eestis alates 2003.a. Õpetab Pärnu kolledžis jt. TÜ allüksustes teenuste disaini, juhtimise ja strateegilise juhtimise õppeaineid magistriõppe tasemel. Programmijuhina on välja töötanud 2007-2008 a. „Teenuste disaini ja juhtimise“ magistrikava ja on selle programmijuht alates 2009. a. Alates 2018.a. juhib Ettevõtluse osakonda TÜ Pärnu kolledžis.
Marit on Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turismiteenuse nooremlektor, õppejõud.
Ta on viimastel aastatel olnud kaasatud käsiraamatute kirjutamisse, õpetanud üliõpilasi, koolitanud ettevõtjaid ning juhendanud lõpu- ja magistritöid. Hetkel omandab Marit doktorikraadi Tartu Ülikooli Geograafia osakonnas, Inimgeograafia ja regionaalplaneerimise erialal. Marit Piirman on osalenud mitmetes turismivaldkonna, roheettevõtluse ja teenusedisainialastes koolitusprojektides (nt. kolme ülikooli ülene mikrokraad “Toidutehnoloogia ja -disain: kokk kui disainer”, koolitusprojekt “Turismitoodete arendamine Eesti, Soome ja Läti sihtturule Hiiumaal ja Saaremaal”, koolitus “Rohelise äritegevuse planeerimine (mikro)ettevõttes”).
Birgit on kirjanik, tekstilooja ja kirjutamismentor, kes on oma sõnul kõikidel ametikohtadel otsinud võimalusi end kirjalikult väljendada. Eestis elades töötas ta üle 13 aasta ajakirjanikuna, 2019. aasta lõpus Šotimaale Aberdeeni kolimise järel lõi ta oma kirjutamisteenust pakkuva ettevõtte, täiendas oma teadmisi rahvusvahelistel kursustel, avatud ülikoolis ning isikliku juhendajaga.
Ta on töötanud Aberdeeni Science Centre’i turunduse ja ürituste koordinaatorina ja kuulub rahvusvahelisse tekstiloojate võrgustikku Dark Angels Writers. Alates 2021. aasta kevadest on ta jaganud oma teadmisi ja kogemusi seminaride ja mentorluse vormis nii üksi kui ka koos teiste turundusekspertidega. Eestis on tema koostööpartnerite hulgas Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, kohalikud arenduskeskused ning rahvusvahelise turuga ettevõtjad. 2023. aastast alates on ta oma teadmisi jaganud ka rahvusvahelistel konverentsidel. Tal on oma nime alt ilmunud neli raamatut, tema loomingut on avaldatud veebiajakirjades ja rahvusvahelistes kogumikes, sh BBC Radio Scotland, ta on oodatud esineja kohalikel sõnakunsti õhtutel ja külaline rahvusvahelistes taskuhäälingutes.
Helena on Eesti Kunstiakadeemia magistrikraadiga graafiline disainer ja infograafika spetsialist, kes on õpetanud nii Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kui ka Eesti Kunstiakadeemias. Ta on töötanud reklaamiagentuurides Vatson&Vatson ja Age McCann ning alates 2016. aastast juhib oma disainistuudiot Dint.
Helena on osalenud Kuldmuna žüriides, olnud Eesti Disainikeskuse ekspertkogus ja koolitanud infograafika alal nii Rahandusministeeriumi kui ka Riiklikku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskust. Võitnud Kuldmuna konkursil läbi aegade mitmeid auhindu. Tema kirg on muuta sõnumid tarbijatele arusaadavaks, aidates sellega neil teha teadlikumaid valikuid info ülekülluses.