Esileht > Nõustamised tegutsevatele ettevõtjatele
Lisaks konkurentsivõime ja tootlikkuse kasvu ning eksporditurgudele laienemisega seotud teemadele on tegutsevate ettevõtete fookuses üha enam ka tööjõupuuduse leevendamine ja tootmise digitaliseerimine. Jätkuvalt on olulised teemad teenusedisain ja tootearendus, millega kaasneb intellektuaalomandi kaitsmise ja ärimudelite uuendamise vajadus.
Riiklikes tegevuskavades fookusesse tõstetud digitaliseerimine ja automatiseerimine on võimalikeks lahendusteks ka Pärnumaa ettevõtete konkurentsivõime tõstmisel. Töötamise tulevikutrendide prognoosimisega tegeleva kutsekoja andmeil on üle 60% tänastest ametikohtadest sellised, kus on võimalik kolmandik tööst automatiseerida ning küsimus ei ole mitte selles, kas tehnoloogia töökohad üle võtab, vaid millal see juhtub.
Pakume tegutsevatele ettevõtjatele nõustamist järgmistel teemadel:
Nõustamine maakondlikus arenduskeskuses on tegutsevate ettevõtjate jaoks tasuta.
Palume eelnevalt konsultatsiooniks aja kokku leppida telefonil +372 5551 7755 või e-postil info@parnumaa.ee
Tegutsevate ettevõtjate nõustaja on Svea Uusen.
Strateegia praktikum on edasiviiv ja kontsentreeritud moodus ettevõtete strateegilise juhtimise võimekuse tõstmiseks. Ettevõtete käsutuses on Eesti tippkoolitajad, personaalne mentor ning praktilised tööriistad, et avastada uusi põnevaid arengusuundi ning kavandada konkreetseid tulevikuplaane.
Sihtgrupp: vähemalt 3 aastat tegutsenud ja 8 töötajaga ekspordikogemusega ambitsioonikad kasvupotentsiaaliga ettevõtted, kes on orienteeritud müügikasvule, kõrgema lisandväärtuse loomisele ning uutele sihtturgudele sisenemisele.
Osalema on oodatud ettevõtte omanikud ja juhid, kellel on otsustav sõna strateegiliste valikute tegemisel (juhatuse liikmed ja/või tegevjuhid koos ettevõtte jaoks oluliste valdkondade juhtidega, nt tootmine, arendus, kvaliteet jms). Ühest ettevõttest saab praktikumis osaleda 2-3 inimest.
Rohkem loe SIIT.
Ettevõtte intellektuaalomand (IO) on tema kalleim vara ning moodustab sageli suure osa ettevõtte väärtusest. Efektiivne IO strateegia võimaldab ettevõttel teha teadlikke valikuid oma IO kaitsmise ja rakendamise ning IO-st lähtuvate arenguvõimaluste osas.
Sihtgrupp: Tootearendusega tegelevad, eksportivad või eksportima hakata kavatsevad ettevõtted.
Eesmärk: pakkuda ekspordile suunatud, tootearendusega tegelevatele ettevõtetele tuge ja võimalust nende intellektuaalne omand ettevõtte ärihuve teenima panna. Intellektuaalne omand ja selle tõhus käsitlemine aitavad ettevõttel tootearendusse tehtud investeeringuid kaitsta kopeerijate ja konkurentide eest ning teenida täiendavat tulu immateriaalselt varalt.
Loe rohkem SIIT.
Innovatsiooniosaku ja arendusosaku eesmärgiks on innovatsioonile suunatud ettevõtete abistamine nii rahaliselt kui ka läbi selle, et luuakse toimiv koostöösild ettevõtte ja teadusasutuse vahele. Innovatsiooni- ja arendusosaku abil saab väike- või keskmise suurusega ettevõtja (VKE) koostöös teadusasustuste, katselaborite või intellektuaalomandi ekspertidega töötada välja innovaatilisi lahendusi arengutakistustele, katsetada uusi materjale, koguda teadmisi tehnoloogise teostatavuse kohta, viia läbi uuringuid intellektuaalomandi andmebaasides jpm.
Sihtgrupp: väike- ja keskmise suurusega ettevõtted, kes vajavad oma toodete, teenuste või tehnoloogiate arendamiseks nõu või abi ülikoolidest, teadusasutustest, katse- või sertifitseerimislaboritest, patendivolinikelt või teistelt kõrge kvalifikatsiooniga tippspetsialistidelt.
Innovatsiooniosaku eesmärgiks on toetada esmakordsete kontaktide loomist ettevõtjate ja innovatsiooniteenuse pakkujate vahel ning projekti lõpptulemus peab panustama uue toote, teenuse või tehnoloogia valmimisse.
Toetuse summa: kuni 6000 eurot
Projekti kestvus: kuni 12 kuud
Omafinantseering: vähemalt 20%
Rohkem infot SIIT.
Arendusosak on oma olemuselt eeluuringuid toetav meede. Arendusosaku tulem peab võimaldama ettevõtjal koos pädevate teenusepakkujatega saada igakülgne teadmine, kas arendusideel on potentsiaali jätkata arendusprotsessi järgmistes faasides.
Toetuse summa: kuni 35 000 eurot
Projekti kestvus: kuni 18 kuud
Omafinantseering: vähemalt 30%
Rohkem infot SIIT.
Enne ettevõtlusega alustamist tuleb enda jaoks mitmed asjad selgeks mõelda. Tähtsad teemad, mida kaaluda, puudutavad sinu isikuomadusi, riskivalmidust ja vastutust. Enne esimeste sammude astumist on mõistlik kõik asjasse puutuv täpselt läbi mõelda ja paberile panna ehk koostada äriplaan.