Pärnumaa tööstusettevõtete juhid, tootmisjuhid, insenerid, protsessijuhid, töödejuhatajad, automaatikud, mehhatroonikud jt on oodatud 23. mail 2023 kell 10-17 Pärnumaa innovatsioonikeskusesse KOBAR toimuvale koolitusele “Tehnoloogiad tulevikutehastes”.
Koolitus aitab orienteeruda ülikiirete arengutega valdkonnas ja annab teadmisi, kuidas targa tellijana just teie ettevõtte tuleviku jaoks parimaid valikuid teha. Koolituse eesmärk on avada kõrgtehnoloogiliste lahenduste arengusuundi ja analüüsida nende mõju tootmisettevõtetele.
Tööstus 5.0 loob meile paindliku töökeskkonna, kus tootmisprotsess lõikab kasu inimese ja kõrgtehnoloogia koostööst, nii et kummagi osapoole tugevused tagavad võimalikult efektiivse tootmisprotsessi ja inimene on vabastatud neist tüütutest tegevustest, mida annab masinale delegeerida. Koolitusel antakse ülevaade sellest, kuidas tehnoloogia töökeskkonda kujundab ja mis on taoliste lahenduste potentsiaal.
Osalustasu: 150 eurot + käibemaks
Koolitusele registreerumine on avatud SIIN.
Koolitus on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse andmise tingimustest “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” Pärnumaa PATEE programm 2020-2023 ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu poolt.
Tartu Ülikooli masinõppe kaasprofessor. Meelis on 2002. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli informaatika eriala cum laude, omandanud 2004 aastal magistri ning lõpetanud 2011 aastal doktorantuuri.
Ta on pälvinud mitmeid teaduspreemiaid ja tunnustusi, millest viimane 2019. aasta õppejõud Tartu Ülikooli Arvutiteaduse instituudis (valitud nii tudengite kui instituudi poolt).
Hetkel on Meelis seotud kolme projektiga:
Mitch Pryor omandas oma bakalaureusekraadi mehaanikatehnoloogia alal Southern Methodist University’s aastal 1993. Pärast lõpetamist õpetas ta matemaatika- ja teaduskursusi St. Jamesi koolis St. Jamesis, Marylandis, enne kui tagasi Texasesse naasis. Ta lõpetas magistri- ja doktorikraadi The University of Texas at Austinis, rõhuasetusega mitmekordsete manipulaatorite modelleerimisel, simulatsioonil ja käitamisel.
Pärast doktorikraadi omandamist on Pryor õpetanud magistri- ja bakalaureuseõppekursusi mehaanikatehnoloogia osakonnas ja elektri- ja arvutiteaduste osakonnas ning viinud läbi uurimistööd rakendatud robotite ja automatiseerimise valdkonnas, rõhuasetusega robotite kasutamisel ohtlikes keskkondades, sealhulgas tuuma-, energiatööstuse ja kaitsevaldkonnas. Ta on töötanud paljude uurimistoetajate ja tööstuspartneritega, sealhulgas Army Futures Command, NASA, DARPA, DOE-EM, Idaho National Lab, Los Alamos National Lab, Oak Ridge National Lab, Savannah River National Lab, Y-12.
Dr. Pryor on tuumaja rakenduslike robotite rühma ja RAPID-i kaasasutaja – tööstusliku partnerluse programm, mis toetab automatiseerimist energiasektoris. Mõlemad on interdistsiplinaarsed uurimistööd, mille eesmärk on rakendada roboteid ohtlikes, ebakindlates keskkondades tootmise, materjalikäsitluse, mobiilsete uuringute, mobiilse manipulatsiooni ja muude ülesannete täitmiseks. Ta on olnud ROS-Industriali, IEEE, ASME, PGE ja ANS professionaalsete ühingute liige. Ta on olnud ANS-i robotite ja kaugjuhtimissüsteemide osakonna juhatuse juht.
Renno Raudmäe on Tartu Ülikooli robotitehnoloogia nooremlektor.
Renno omandas 2019. aastal magistrikraadi Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudis.
Lisaks õpetamisele on Renno ka ettevõtte ClearBot tegevjuht, mis arendab tulevastele robootikahuvilistele robootikaplatvormi, kes soovivad õppida robootikaprogrammeerimist. ClearBot on haridusplatvorm, mis õpetab edasijõudnud robootika põhitõdesid, kombineerides riistvara ja tarkvara tõeliselt kaasahaarava kogemusliku õppimise jaoks. Kasutades Robot Operating System (ROS) avatud lähtekoodi kogukonna väärtust, jagame õpetusi, et rohkem inimesi saaks luua tööstuse järgmise põlvkonna robootikahuvilisi.
Piesta Kuusikaru is a family-owned farm located in Estonia’s scenic Soomaa region, combining rich cultural heritage with modern apple product innovation. Established in 1868 and lovingly restored by the current owners, the farm produces a variety of artisanal apple-based products, including pure apple juice, spiced apple drink, shrub syrup, slowly fermented apple cider vinegar, and award-winning apple stroop. Every product reflects their commitment to quality and craftsmanship.
Beyond production, Piesta Kuusikaru Farm is dedicated to sustainable practices and the principles of the circular bioeconomy. Recognizing the potential of apple residues like pomace, seeds, and peels, the farm actively seeks innovative ways to valorize these by-products into high-value applications. This aligns with their vision of minimizing waste and unlocking new opportunities for environmental and economic sustainability.
Piesta Kuusikaru Farm is eager to collaborate with other similar producers in the region to address shared challenges and explore innovative solutions. By pooling resources, knowledge, and ideas, they aim to foster a stronger network of sustainable producers that collectively advance the circular bioeconomy and create meaningful impacts within the industry.