Hiljuti lõppes esimene loomeettevõtjatele mõeldud 10-osaline baaskoolitus, mille eesmärk oli anda osalejatele teadmised ettevõtluse alustamiseks ning pakkuda tuge äriidee analüüsimisel ja esitlemisel. Koolituse fookuses olid nii praktilised oskused kui ka loomeettevõtjatele omane vajadus koostöö ja võrgustumise järele.
Koolitusest võtsid osa nii juba tegutsevad loomeettevõtjad kui ka ettevõtlusest huvitatud loovisikud, kellel oli küll olemas äriidee, kuid puudu jäi julgusest ja teadmistest selle elluviimiseks. Koolitus aitas ideed koondada terviklikuks visiooniks ning suunas osalejaid oma ettevõtlusteekonda teadlikumalt kavandama.
Käsitleti erinevaid teemasid
Õppeprotsessi käigus käsitleti ettevõtte loomiseks vajalikke baasteemasid – ärimudeli ja äriplaani koostamist, toodete ja teenuste analüüsi, müüki, turundust ning ettevõtte juhtimist ja arendamist. Eraldi tähelepanu pöörati ka finantsplaani koostamisele, mis on loomevaldkonnas tegutsevate ettevõtjate jaoks sageli üks keerulisemaid väljakutseid.
„Loomeettevõtjad tegutsevad tihti üksi ning peavad suutma iseennast juhtida ja organiseerida – see on omaette oskus, mida ei saa alahinnata,“ tõdes koolituse üks korraldajatest. Just see enesejuhtimise aspekt kerkis koolituse vältel korduvalt esile kui võtmetähtsusega oskus.
Koolitus pakkus osalejatele turvalise keskkonna oma äriideede testimiseks ja arendamiseks. Üheskoos loodi ka esimesed müügimaterjalid, jagati kogemusi ning arutati võimalusi koostööks. „Koos jõuab kaugemale“ oli üks läbiv mõte, millele toetudes tekkis koolitusel ka mitu võimalikku koostöövormi – ühised teenused, ristturundus ja ideede jagamine.
Osalejatelt kogutud tagasiside põhjal oli koolitusprogramm igati õnnestunud: hinnati praktilisust, tugevat sisulist poolt ja inspireerivat õhkkonda. Mitmed osalejad väljendasid soovi jätkata oma ettevõtlusõpinguid ja arendada edasi oma loomeäri.