Loome uueks on 7.-12. klasside ning Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilastele mõeldud konkurss. Võistluse raames tuleb tootmis- või tarbimisjääke kasutades valmistada müügiväärtuslik toode.
8. oktoobril toimub avaüritus.
Mayri on 12 aastase kogemusega kutse täiskasvanute koolitaja (tase 6) ja ettevõtja. Igapäevaselt tegeleb ta Eestis ringmajanduse edendamisega läbi koolituste, teavitustöö ja iduettevõtte Materjalivoog.
Ta on sertifitseeritud ringdisaini meetodi CIRCO koolitaja Eestis ja täiendanud end Ringsete Ärimudelite Innovatsiooni teemal Cambridge’i Ülikoolis.
Ta kuulub maailma suurima ringmajandust edendava sihtasutuse Ellen MacArthur Foundation võrgustikku ja on külalisõppejõud Estonian Business Schoolis ja Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis jätkusuutlikkuse ja ringmajanduse teemadel.
Mayri on olnud mitme rohe- ja ringmajanduse teemalise koolitusprogrammi juht ja koolitaja (nt Pärnumaa ringmajanduse meistriklass, 2021; Prototroni rohevoor, 2022; Rae valla ringmajanduse arenguprogramm, 2023).
Indrek on suure südame ja laia haardega mitmekülgne tegutseja, keda jagub igale poole. Ta on Tartu Ülikooli doktorant ning lõpetab sel aastal supervisiooni ja coaching’u programmi Tallinnas Moreno Keskuses.
Indrekul on magistrikraadid nii psühholoogias kui ka terviseteadustes. Varasemalt töötas ta Pärnu Haiglas, kus märkas, et paljud ravil olnud inimesed tundsid suurt muret töö ja tegevuse puudumise pärast. See ajendas Indrekut 2013. aastal riskima ja looma puidutöökeskuse, mis toimib ringmajandusmudeli alusel.
Keskus pakub tööd ja teenuseid terviseprobleemidega inimestele, kellele on määratud osaline või puuduv töövõime. Tegemist on omamoodi paradoksaalse tegevusega, mille käigus leiavad tööd töövõimetud inimesed ja uue elu saavad materjalid, mis oleksid muidu ära visatud.
Karin Käär on Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) geoloogia instituudi mäenduse ja maavaratehnoloogia osakonna projektijuht ning vastutab ka ringmajanduse tuumiklabori töö koordineerimise eest.
Ringmajanduse tuumiklabor on TalTechi ringmajandusalaste kompetentside ning teenuste leidmise ning erinevate koostöövormide sujuva rakendamise ühtne kontaktpunkt, mis loob tehnikaülikooli ja partnerite vahelist efektiivse erialase ringmajanduse teadmussiirde keskkonda. Eesmärk on aidata lahendada tööstuses ja laiemalt ühiskonnas ringmajandusele üleminekuga seotud suuri väljakutseid, mis nõuavad tehnoloogilist innovatsiooni ja sünergiat.
Tuumiklabor koondab erinevaid uurimisrühmi ja hõlmab valdkondi materjaliteadustest kuni jätksuutlike ühiskondade temaatikat käsitlevate majandusteadusteni.