Eelmine nädal, 5. oktoobril toimus üleriigilise Ettevõtlusnädala raames kolmas rohekolmapäev, kus esines Marko Siller (Sustinere, asutaja ja parner). Sustinere on Eesti esimene ja suurim ESG ja jätkusuutlikkuse nõustamisagentuur. Marko on tegelenud ettevõtete keskkonna- ja sotsaalsete mõju ning vastutustundliku juhtimise teemadega 15 aastat. Ta on aidanud neil teemadel strateegiate, eesmärkide, süsteemse lähenemise, avaliku aruandluse ja sihtgruppidele kommunikatsiooniga enam kui 50 ettevõtet. Sustinere ekspertidel on kogemust finantsasutuste, põllumajanduse, energia, ehituse ja hoonete, erinevate tootmisettevõtete ning teenuseosutajate kliimamõju analüüsidel.
Teemad, millest räägiti:
- ESG (environmental-social-governance) roll ja olulisus ärisuhetes – miks ja mida rahastajad, ärikliendid ja koostööpartnerid ootavad
- Euroopa Liidu ESG, jätkusuutlikkuse ja rohepöörde olulisemad regulatsioonid ja võimalused
- Kust alustada ja mida teha, et nii olla kui näida keskkonnahoidlik ja sotsiaalselt vastutustundlik
Hea on teada, et ESG aruandest on saamas tavaline turupraktika ja suurettevõtete ja finantsturu tegevus tekitab nõudluse nende teemadega tegeleda ka väiksemate ettevõtete seas.
- ELi roheline kokkulepe – eesmärk suunata raha kestlike äritegevuste soodustamisse.
- Jätkusuutliku rahastuse taksonoomia määrus – seab kriteeriumid, milline on “roheline” äritegevus eri valdkondades.
- Sustainable Finance Disclosure Regulation (SFDR) – paneb finantsturu osalistele kohustuse raporteerida oma investeeringute mõju.
- Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) – seab standardi ja kohustab üle 250 töötajaga ettevõtteid ja avalikke ettevõtteid oma mõju kohta infot avalikustama.
Järgmine kohtumine toimub 2. novembril, kus Sustinere keskkonnaekspert teeb ettekande teemal: „Ettevõtte ja toote süsiniku jalajälje arvutamine – miks ja kuidas?“. Lisainfo ja registreerimine: https://bit.ly/3x25sJg