27. aprillil kogunesid Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori programmis osalevad ettevõtted ühise laua taha ja arutasid üldisemalt erinevatel turundusteemadel. Oma teadmisi oli kutsutud jagama Jaan Kruusma 7Blazest. Jaan on Eestis tuntud sotsiaalmeedia konsultant ning väga laiade kogemustega.
Kokkusaamisel osalesid kõik 7 ettevõtet: Demisoft, Plantos, EcoCenter, Kaarik, Infinder, Ourforfit ja Pärnu Loovlinnak.
Jaan rääkis oma kogemustele põhinedes erinevatest sotsiaalmeedia saladustest ja ka üldistest turunduspõhimõtetest. Koos vaadati üle ettevõtete sotsiaalmeediakanalid ning kodulehed ja anti neile ühiselt tagasisidet. Tõdeti, et ise asja sees olles ei panda tähele asju, mida vaatab nö. võõras pilk. Näiteks kodulehe tegemisel oleks mõistlik teha oma sihtgrupile mõeldes erinevaid kasutajamugavuse teste, et juba alguses vältida probleeme, mille lahendamine hiljem võib olla palju keerulisem.
Sisu levikusse tuleks investeerida
Sotsiaalmeediast rääkides vahetati erinevaid kogemusi kampaaniate ja reklaamide tegemisel. Jõuti järeldusele, et seal silmajäämiseks peab oma kanalisse/kanalitesse raha investeerima. Tihtipeale investeeritakse oma aega (mis ka maksab) ja raha reklaamide tegemisele (näiteks kujundustööd) ning need postitakse lihtsalt sotsiaalmeediasse. Samas jääb selliselt levik väga väikeseks. Mõnikord tuleks mõelda sellele, et äkki kulutada vähem raha nö. reklaamide tootmisele ja suunata see pigem reklaamide suuremasse levikusse. On suur vahe, kas sinu reklaami näeb 600 või 6000 inimest.
Lisaks rääkis Jaan hetkel sotsiaalmeedia uuest tulijast TikToki’st, mis nõuab täiesti teistsugust lähenemist. Samas levib sealne info orgaaniliselt ehk tasuta palju paremini.
Lõpuks tõdeti, et iga ettevõte peab leidma endale vajalikud ja õiged kanalid ning pole mõtet avada erinevaid sotsiaalmeediakontosid, kui nende haldamiseks ei ole võimekust. Teisalt tuleb ka mõelda sellele, kas sinu kliendid üldse on nendes keskkondades ning kas sul on nendesse keskkondadesse pakkuda kvaliteetset sisu.