2., 3. ja 8. juunil toimus Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori eelinkubatsiooniprogramm “Äriideest ettevõtjaks”, mis toimus kolledži raamatukogus. Tegemist oli kolme päevase eriprogrammiga, kus huvilistele käisid oma kogemusi ja õpetusi jagamas erinevad spetsialistid. Ligi 60 ettevõtjat ja ettevõtjaks pürgijat said kogemuse võrra rikkamaks, auhindu jagati kõigile äriideede esitlejatele ning parimad ideed said otsepääsu inkubaatori 6-kuulisse kasvuprogrammi.
Millest räägiti?
Programmi esimese päeva tegevused olid suurel määral tutvustava sisuga. Osalejad said ülevaate programmi sisust, omavahel suhelda ning ka võimaluse oma ideid kaaslastele tutvustada. Kadri Tammai (Tehnopol) rääkis inspireerivalt ettevõtluse alustamisega kaasnevat sammudest. Kadri tõi välja ka kaasahaaravaid tähelepanekuid, mis ajasid kuulajad elevile ning ajendasid kaasa rääkima.
Seejärel tutvustas Anu Lembit oma ettevõtet Dipperfox. Anu selgitas, kuidas sündis maailma kiireim kännupuur. Ettevõte on tegutsenud ligi poolteist aastat ning väga põnev oli kuulata, kuidas nad näiteks TikTok-is juhusliku postituse kaudu kaasasid ärikliente.
Samuti esines Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori inkubant Kristi Kuusmik, kes selgitas oma ettevõte Plantos näitel, kuhu nad on jõudnud oma äri arenguga 6-kuulise kasvuprogrammi jooksul.
Esimese päeva lõpetas Indrek Kaldoja (eAgronom finantsjuht). Indrek rääkis finantsprognoosidest väga detailselt ning kuulajad said aru, et lisaks vägevale ideele peavad ka numbrid klappima.
Kristi Jõeäär (Tehnopol) algatas teise päeva turundus teemadega. Kristi andis ka nippe, kuidas oma esitlust üles ehitada ja liftikõne edukalt kirjutada. Aare Raev (Tamiatics) rääkis oma kogemusest ning selgitas osalejatele väga praktiliselt, kuidas valideerida oma äriideed ning tootearendusega tegeleda.
Kolmandal päeval õpetas Mayri Tiido (Materjalivoog) osalejatele, kuidas teha edukat liftikõne. Soovijad said proovida läbi oma esitlusi ning Mayri jagas neile ka parendusettepanekuid. Lev Dolgatšov (EstBan) jagas oma kogemust investorina ning selgitas skaleeritava ärimudeliga kaasnevaid rahastusetappe. Viimasena esines Adact OÜ tegevjuht Kalev Kärpuk. Kalev tõi välja 15 nõuannet, mida ettevõtjad saavad äri arenedes tähele panna.
Parimaks valiti 3 ideed
Viimasel päeva õhtul said soovijad 3 minuti jooksul žüriile oma ideid tutvustada.
Parimateks valiti 3 ettevõtet, kes saavad sügisel liituda uue Pärnumaa ettevõtlusinkubaatori lennuga:
- Cranium Disain OÜ – loomaluust valmistatud disaintooted;
- Harbour-In – sadamate äpp;
- ISE – rõivad erivajadustega inimestele.
Habrouri In’ni eestvedaja Markus Tõnutare sõnas: „Meeskonnana tundsime, et ürituse esinejad olid väga hästi valitud. Võib tõdeda, et ÄRIIDEEST ETTEVÕTJAKS eelprogramm oli vägev ning soovitame ka järgmine aasta huvilistel liituda. Nagu ütles ettevõtlusinkubaatori projektijuht Kaydi Tomson, siis kaotada pole midagi ja võidavad kõik! Plaanime suvel enda ideed edasi arendada ja sügisel ettevõtlusinkubaatori programmiga liituda“.