Kodulehe omamine on paljudele väikeettevõtetele oluline, kuid võib alguses tunduda keerulise maailmana. Tegelikult see nii ei ole, sest kodulehe haldamine ja arendamine on tänu mitmetele platvormidele muutunud kasutaja jaoks palju kergemaks.
Üks populaarsemaid platvorme on WordPress, mis pakub endas palju võimalusi. Lisaks kodulehe omamisele on oluline lehel teha ka asju õigesti, et leht oleks otsingumootoritele leitav, kiire ning ülesehituselt lihtne.
Koolituse sihtgrupiks on need, kes praegu oma ettevõtte/vabaühenduse jms kodulehega ise tegeleb või sooviks seda tulevikus teha. Kui selline soov puudub, siis ollakse aga tulevikus targem tellija ja teatakse, millised on lihtsama kodulehe tegemise põhimõtteid.
Koolituse eesmärk on anda ülevaate tööriistadest ja võimalustest, kuidas kodulehte ise teha ja hallata. Mitmed asjad teeme ka ise koolitusel läbi.
Mõned teemad millest koolitusel räägime:
Koolitus on 50/50 põhimõttel, ehk pool ajast räägime teooriast ning pool ajast praktika.
Koolitus toimub Pärnumaa Arenduskeskuse ruumides Ringi 35 kell 09:00-13:00.
Koolitust kaasrahastatakse meetme “Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond” projektist “Pärnumaa innovatsioonikeskus KOBAR” ning Pärnumaa Omavalitsuste Liidu ja Tartu Ülikooli poolt.
Iga koolitusel osalenud ettevõttele arvestatakse vähese tähtsusega abi (VTA’d). Tegemist on igale ettevõtjale mõeldud riigiabiga, mille ülemmäär 3 aasta peale on 300 000€.
Arvestatud täpne summa kujuneb sõltuvalt koolitusel osalenud ettevõtete arvust (jääb mõnekümne euro kanti).
VTA’d ei saa arvestada järgmistes majandusvaldkondades toimetavatele ettevõtetele:
Lisaks ei tohi ettevõte olla likvideerimisel ega omada maksuvõlga.
VTA kohta saab rohkem lugeda ning selle jääki kontrollida SIIT.
Koolituse hind 15€, see sisaldab kohvipausi. Pileteid saab osta SIIT.
Olen veebilehtede haldamise ja arendamisega erineval kujul tegutsenud juba aastaid. Alguses oli fookuses just erineva sisu kirjutamine ja analüütika, et veebilehed oleksid paremini leitavad.
Tänaseks olen aru saanud, et enamasti on odavam ja kiirem lihtsamad asjad veebilehtede tegemisel ise ära teha kui neid sisse osta. Teisalt saab keerulisemate asjade tellimisel olla targem tellija. Iseseisva õppijana oskan ennast hästi samastada inimestega, kellele alguses tundub kõik keeruline. Seega üritan asjadest rääkida võimalikult maalähedaselt ning läbi reaalsete näidete.
Töötan hetkel igapäevaselt Pärnumaa turundusjuhina ning arendan ja haldan mitmeid veebilehti. Nendest uuem on see, kus ka hetkel ise asute – parnukobar.ee.
Piesta Kuusikaru is a family-owned farm located in Estonia’s scenic Soomaa region, combining rich cultural heritage with modern apple product innovation. Established in 1868 and lovingly restored by the current owners, the farm produces a variety of artisanal apple-based products, including pure apple juice, spiced apple drink, shrub syrup, slowly fermented apple cider vinegar, and award-winning apple stroop. Every product reflects their commitment to quality and craftsmanship.
Beyond production, Piesta Kuusikaru Farm is dedicated to sustainable practices and the principles of the circular bioeconomy. Recognizing the potential of apple residues like pomace, seeds, and peels, the farm actively seeks innovative ways to valorize these by-products into high-value applications. This aligns with their vision of minimizing waste and unlocking new opportunities for environmental and economic sustainability.
Piesta Kuusikaru Farm is eager to collaborate with other similar producers in the region to address shared challenges and explore innovative solutions. By pooling resources, knowledge, and ideas, they aim to foster a stronger network of sustainable producers that collectively advance the circular bioeconomy and create meaningful impacts within the industry.