10. märtsil toimus Pärnumaa Arenduskeskuses seminar, mille eesmärk oli rääkida energiatõhususest ettevõtluses. Allpool on leitav ka kogu koolituse video.
Tõhus energiajuhtimine ettevõttes on oluline samm, mis aitab mitte ainult vähendada ettevõtte energiakulusid, vaid ka keskkonnamõju. Energiajuhtimine hõlmab erinevaid meetodeid ja protsesse, mida ettevõte saab kasutada energia säästmiseks, energiaefektiivsuse suurendamiseks ning jäätmete ja heitgaaside vähendamiseks. Miks tõhus energiajuhtimine on oluline? Kuidas ellu viia ning millised on selle eelised ettevõtte jaoks?
Energiakulud moodustavad sageli suure osa ettevõtte kuludest, eriti tootmisettevõtete puhul. Seega on energiajuhtimine oluline viis kulude kokkuhoiuks. Kuid tõhus energiajuhtimine hõlmab rohkem kui lihtsalt kulude kokkuhoidu – see võib aidata ka parandada tootmistõhusust, toodete kvaliteeti ja tarneahela juhtimist. Kui vana ventilatsioonisüsteem vahetada välja uue vastu, siis keskmise kokkuhoiu potentsiaal ulatub 20-50% kanti, kuid on ka ette tulnud kuni 80% kokkuhoidu, ütles DeltaE Inseneribüroo kaasasutaja ja insener Marti Arak.
Tööstuslikud tegevused, nagu tootmine, transportimine ja ladustamine, võivad avaldada negatiivset mõju keskkonnale. Energiajuhtimine võib aidata vähendada ettevõtte süsinikujalajälge, vähendades seeläbi kliimamuutuste mõju. See võib aidata ettevõttel saavutada oma jätkusuutlikkuse eesmärke ja vastata klientide, partnerite ja teiste huvipoolte ootustele.
Jätkusuutlikkus ja vastutustundlikkus on muutunud üha olulisemaks ettevõtete jaoks, kui nad soovivad säilitada klientide ja partnerite usaldust. Ettevõtte vastutustundlikkus keskkonna ja sotsiaalsete probleemide suhtes võib aidata ettevõttel eristuda oma konkurentidest ja luua tugeva maine.
Energiajuhtimine algab energia kasutamise mõistmisest ja haldamisest. Ettevõte peaks uurima oma energiatarbimist ja energia kasutamise mustreid, et mõista, kus on võimalik energiat säästa. Seejärel saab ettevõte rakendada meetmeid, mis aitavad vähendada energiatarbimist ja parandada energiaefektiivsust. Näiteks ettevõte võib kasutada energiatõhusaid seadmeid, mis tarbivad vähem energiat ja suudavad töötada kauem. Üks enim levinuim on kasutada LED-lampe, mis tarbivad vähem energiat kui traditsioonilised hõõglambid. Marti Arak tõi välja, et liikumise põhine valgustus toob kokkuhoidu kuni 80%.
Tõhus energiajuhtimine ei ole aga ühekordne protsess, vaid pigem pidev protsess, mida tuleb pidevalt jälgida ja analüüsida. Ettevõtte energiatarbimine võib muutuda erinevate tegurite, näiteks tootmismahtude, ilmastikuolude ja tööajakava tõttu. Seega, ettevõte peaks regulaarselt jälgima oma energiatarbimist ja kohandama oma energiajuhtimiskava vastavalt.
Kui soovid rohkem infot, siis palun võta ühendust DeltaE inseneribürooga.