Pärnu Ettevõtlusinkubaator on käivitanud järjekordse hooaja ja ootab uusi säravaid tegijaid oma äriideesid katsetama ja kasvatama. Oma äriideega saab ettevõtlusinkubaatorisse kandideerida kuni 15. septembrini, uued inkubandid selguvad septembri lõpus.
„Kui äri on alles idee faasis on mõistlik seda kõigepealt väiksemas ja turvalisemas keskkonnas katsetada. Selleks sobib Pärnu suurepäraselt – siin on piisavkasutajaskond, kelle peal toodet/teenust testida; siin on toetav kogukond nii linna kui teiste ettevõtjate tasandil; siin on inspireeriv ja mitmekesine elukeskkond, mis toetab ettevõtja tegemisi pakkudes tasakaalu töö ja puhkuse vahel,“ rääkis ettevõtlusinkubaatori projektijuht Kaydi Tomson.
Oluline roll uute ideede arendamisel on mentoritel ja kontaktvõrgustikul. Nii on Pärnu Ettevõtlusinkubaatori koostööpartneriks mitmendat hooaega Tallinna Teaduspark Tehnopol. „Eesti on nii väike, et igasse linna ei saagi tekkida kõikide valdkondade eksperte koondavad asutused. Mõistlik on teha koostööd nii, et oskusteave liigub linnade üleselt. Mullu andsid Tehnopoli mentorid inkubaatoris oma ideid kasvatavatele meeskondadele olulist tuge nii oma teadmiste kui kontaktidega, “selgitas Tomson ja lisas, et ka mentoritele endale on uude keskkonda tulek ja selle mikromaailmaga kohanemine arendavaks väljakutseks.
Kadri Tammai, Tehnopoli Startup Inkubaatori juht lisab et Pärnu alustavad ettevõtted peaksid nutikalt kõiki kohapealseid võimalusi ära kasutama. „Iga äriidee saab alguse probleemist – kui sama probleem on paljudel ja sinu idee suudab seda lahendada, siis oledki leidnud ärivõimaluse. Nüüd tuleb seda võimalust arendama hakata, et sellest ei sünniks mitte ainult regionaalse haardega ettevõte vaid tekiks võimekus kasvada suureks ja eksportida oma tooteid või teenuseid ka teistesse riikidesse. Just selliseid ärisid aitamegi inkubaatoris üles ehitada,“ selgitas Tammai.
Tänaseks on Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorist alguse saanud mitmed edulood, kes nüüd oma ideega maailma vallutavad. Näiteks meeskond Dreamsville, kellel on tugevad teadmised tekstiilitootmisest ja seda puhtalt seetõttu, et Pärnus on tekstiilitootmisel pikk ajalugu. Nad on osanud selle oma kasuks pöörata ja toodavad ringmajanduse põhimõtteid arvestades erinevaid patju-tekke, sh innovatiivseid raskustekke.
Mullusel hooajal kasvatas Pärnu Ettevõtlusinkubaatoris oma ideed Plantos, kes tulivõrsekarpidega ja kevadel lahkus “super-food” seeriast tervislike snäkkide tootmisega.
„Oma äriga alustamiseks ei ole vaja rentida uhkeid bürooruume, palgata suurt spetsialistidest meeskonda, kolida Londonisse või Silicon Valleysse. Alustada võib oma kodulinnas, piisab ideest ja soovist midagi muuta, teha paremini ja teistmoodi kui seni,“ kutsus Tomson kõiki üles oma äriideed katsetama ja ettevõtlusinkubaatorisse kandideerima.
Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori sügisese programmiga saab liituda siin.