Mentorid

Pärnumaa mini- ja õpilasfirmasid on mentorina valmis toetama järgmised ettevõtjad:

Kati Ruubel

OÜ Kati Gelato, MTÜ Rõõmsate Laste

Kati, Rõõmsate Laste Festivali ideeautor ja eestvedaja on pärit siitsamast Pärnumaalt Tootsist. Karjääri alustas Kati Ammende Villas. Teekond viis teda Tallinnasse, kus tal on olnud õnn õppida ning töötada koos mitmete Eesti tippkokkadega Tallinna parimates restoranides: Dimitri Demjanoviga restoran Glorias, Peeter Piheliga Fish&Wine bar’s, Tõnis Siiguriga restoranides Nevskij ja Stenhus. 

Vahepealsetel aastatel 2009-2011 jõudsin suviti ikka tagasi Pärnu kui koos ema ja õdedega pidas Kati värskelt pressitud mahlade letti Õunapoiss Rüütli ja Pühavaimu tänava nurgal. 2011. aastal oodates oma esikpoja sündi lahkus Kati restorani Stenhus juhataja kohalt ning asus perega elama Pärnusse, sest siin on ideaalne keskkond laste kasvatamiseks. Sestpeale hakkas idanema Rõõmsate Laste Festivali idee. Esimene Rõõmsate Laste Festival toimus 2016.aastal. Täna on Kati keskendunud oma käsitööjäätiste brändi loomisele ja arendamisele.

Mentorluse valdkonnad: Meeskonna loomine ja juhtimine, toote/teenuse arendamine, turundus ja müük.

Errit Kuldkepp

OÜ Positively Inspiring

Ettevõtja, elu armastaja ja Pärnu linna fänn! Errit usub, et inimlikkus on valdkondade ülene ja ühendab meid kõiki. Ta julgeb unistada suurelt ja ning viib neid ka vapralt täide. Oma tegevuse kaudu inspireerib ümbritsevaid inimesi loovamalt, avatumalt, inimlikumalt ja julgemalt elama. Erriti elustiili ettevõte Positively Inspiring Lifestyle kaudu on saanud innustust igas vanuses inimesed nii Eestist kui ka välisriikidest ning selle mõju aina suureneb. Käesoleval ajal teeb ta aktiivset koostööd ettevõttega Vulfram Sportswear, kelle moto on “Loodud liikuma” ja kes innustab eritellimuslike spordiriiete kaudu inimesi rohkem liikuma.

Mentorluse valdkonnad: Enesemotivatsioon, turundus, sotsiaalmeedia haldamine ja meeskonna töö planeerimine.

Kaydi Tomson

Pärnumaa ettevõtlusinkubaator, OÜ Lahendaarium

Kaydi Tomson tegutseb igapäevaselt Lahendaariumis, mis pakub turundus- ja projektijuhtimise teenust. Sotsiaalmeedia, tekstide kirjutamine, turundusnõustamine, foto ja videoklipid, kampaaniad on põhilised ettevõtetele pakutavad teenused.

Lisaks on Kaydi tiimiliige Prototronis, mis pakub rahastust ja nõustamist nutikate ideede, leiutiste, vidinate ja lahenduste teostamiseks, et teha meie igapäevane elu lihtsamaks, paremaks ja mugavamaks. Kirgliku disaini austajana, osaleb ta igal sügisel Helsinki Design Weekil vabatahtlikuna erinevate ürituste korraldamisel.

Mentorluse valdkonnad: Turundus, kommunikatsioon, müük, tiimitöö.

Hando Murumägi

SA Pärnumaa Arenduskeskus

Hando tegeleb igapäevaselt Pärnumaa Arenduskeskuses Pärnumaa kui atraktiivse elu- ja töökeskkonna turundamisega. Hando kasutab enda töös täielikult digiturunduse erinevaid võimalusi ja tööriistasid. Seega pole temale võõrad sellised teemad nagu sotsiaalmeedia turundus läbi suunatud reklaamide, veebiarendus, otsingumootorites optimeerimine, sisuturundus, erinevate video- ja fotomaterjalide tellimine, lihtsam kujundus Canva ja Figma programmides, analüütika jms. Tema arendatud on ka praegune leht, kus te asute.

Varasemalt töötas Hando Pärnumaa turismiarenduses, kus tema vedada oli Visit Pärnu veebilehe arendamine ja Facebooki turundus. Tõsi – siis tuli teha ka paberreklaami ehk trükiseid, mida turistidele jagada.

Hando on tegelikult õppinud turismiettevõtlust, kust ta ligi 10 aastat töötas. Lisaks vahepeal ka väike põige telekommunikatsiooni valdkonda. Nendes valdkondades olid väga olulised müügioskused, sest toodet tuli müüa täiesti võõrastele inimestele.

Viimased viis aastat on ta tegelenud pideva enesearengu ja uute oskuste õppimise ning täiendamisega. On ju selleks täna head võimalused läbi erinevate veebikursuste. Digiturunduse maailm muutub nii kiiresti, et pidevalt on midagi uut ja huvitavat, millest tahaks rohkem teada.

Mentorluse valdkond: digiturundus, veebiarendus, analüütika, müük.

Marek Sild

Sugar Magic OÜ

Marek lõpetas 2000. aastal Pärnu Kutsekeskkoolis koka eriala, töötas erinevates Pärnu toitlustuskohtades (Pärnu Jahtklubi restoran, kohvik Väike Mukk, Port Arturi Hesburger, restoran Seegi Maja, Tervise Paradiis). Mareki unistuseks oli enda toitlustusettevõtte loomine. Oma esimese ettevõtte asutas Marek 24 aastaselt, pidades kahte kohvikut ja pakkudes Pärnus catering teenust.

Majanduslangus tõi Marekile suure tagasilöögi, ettevõte lõpetas tegevuse ning Marek asus taas palgatööle (erinevad pubid ja restoranid ning Port Arturi elasmuscatering Portaal). Nüüdseks on Marek taas iseenda peremees, olles mitmes Pärnumaa koolis ja noortekeskuses kokandusringide juhendaja. Kokandusringides valmistab Marek koos noortega toite, mida on võimalik müüa laatadel või kooli kohvikutes, propageerides samal ajal tervislikku toitumist ning ise hakkama saamist.

Mentorluse valdkond: Toitlustus.

Merle Einola

Roheliselt Värske Elu MTÜ

Merle on põline Pärnumaalane, kes on igapäevane praktik projektide kirjutamisel ja elluviimisel.
Koolitanud mittetulundusühendusi, avalikku sektorit ja eraisikuid projektijuhtimise vallas, tervisliku toitumise ning keskkonnateemadel kümne aasta vältel. Kirjutanud hulgaliselt erineva valdkonna äriplaane.

Läbi elu toimetanud samaaegselt avalikus sektoris, ettevõtluses ja mittetulundusühenduses. Merle kireks on suured ja keerulised probleemide rohked koostööprojektid, millised seni on olnud maakondliku mõjuga ja loonud pretsedente Eesti oludes. Merlel on kogemus aktsiaseltsi asutamisel pereettevõtluses, 17 aastane kogemus FIE-na, müügijuhi kogemus õmblusvabrikus ja Baltikumi müügijuhina.

Asutanud MTÜ Roheliselt Värske Elu 2015. aastal tervisetoidukohviku pidamiseks ja OÜ ME Elustiil 2018. aastal. Osaühingu tegevus on suunatud kohalike väiketalunike toodangu väärindamisele ja turustamisele.
MTÜ Roheliselt Värske Elu missiooniks on säästva elustiili ja kohaliku mahetoidu propageerimine ning sektorite vahelise koostöö edendamine. 

Mentorluse valdkond: toitlustus, ringmajandus ettevõtluses.

Svea Uusen

SA Pärnumaa Arenduskeskus

Svea liitus Pärnumaa Areduskeskusega 2018. aasta märtsis, olles eelnevalt paarikümne aasta jooksul tegutsenud erasektoris. Juhtides Skandinaavia päritolu välisettevõtete rahvusvahelistel turgudel tegutsevaid tütarettevõtteid Eestis ja Lätis, on ta aastate jooksul teinud koostööd üle poolesaja eri rahvusest kolleegi või koostööpartneriga.

Svea on omandanud Suurbritannias teadusmagistri kraadi rahvusvahelise turunduse alal ning eriti sütitavad teda ringmajanduse, teenusedisaini ja kasutajakogemusega seotud teemad.

Mentorluse valdkonnad: Turundus, ringmajandus, teenusedisain, kasutajamugavus.

Marlen Kokla

Tudeng, Harbour-In

Marlen on põline pärnakas ja Tartu Ülikooli Pärnu kolledži õpilane. Ta lõpetas Pärnu Ühisgümnaasiumi kuldmedaliga ja pälvis 2021. aastal Pärnu Zonta klubi preemia “Andekas laps”. Ettevõtluse ja projektijuhtimise õppimise käigus liitus ta Harbour-In tiimiga. Meeskond pääses 2022. aasta Ajujahi TOP 40 idee hulka ja oli Prototroni võistlusel rahva lemmik.
Marlen õpib 2022. aasta esimesel semestril välisüliõpilasena Saksamaal, et laiendada oma silmaringi erinevate kultuuride ja tavade kohta. Tema kireks on sotsiaalpsühholoogia ja personalitöö ning nendes valdkondades näeb Marlen end ka tulevikus tegelemas.

Mentorluse valdkonnad: Kliendikogemus ja meeskonnatöö.

Sander Sink

Tudeng, Harbour-In

Sander on Tartu Ülikooli Pärnu kolledži teise aasta Ettevõtlus ja projektijuhtimise tudeng. Ettevõtluse alaselt on Sander osalenud Prototroni ning Saaremaa rohekiirendi koolitustel Harbour-In ideega. Varasemalt on osaletud RIBS- Rolling images in business startup projektis kus omandas teadmisi pildistamise ja meediakirjaoskuse alal. Samuti sai sealt teadmisi filmimise ning monteerimise alal. 

Sanderile pakub kõige rohkem huvi merenduse valdkond ja seega on temal seal ka kõige suuremad teadmised ja palju kontakte. Sander on juba kümme aastat purjetanud ning sellel suvel töötanud sadamakaptenina.

Mentorluse valdkonnad: Merendus, turundus.

Seth Anderson

Tudeng

Olen Pärnu Kolledži tudeng Seth Anderson ning õpin parasjagu esmakursuslasena ettevõtlus ja projektijuhtimise erialal. Alustasin tegelikult oma ülikooliõpinguid juba eelmise aasta sügisel, kuid riiklik kohus minna aega teenima nõudis ühte “vaheaastat”.

Olen lõpetanud Kadrioru Saksa Gümnaasiumi, kus aitasin korraldada kõigi kolme aasta jooksul koolile omast filmifestivali nagu “KSG NUI”, kus aitasin muretseda üritusele vajalikku tehnikat mida üritusele ajal ka ise juhtisin. Olen suuresti meeskonnatööle pühendunud inimene, kes alati haarab teised endaga kaasa mingile üritusele või projektile kaasa lööma või motiveerib teisi, et nad saaksid näiteks grupitöös oma osapoole tehtud.

Mentorluse valdkonnad: Meeskonnatöö ja selle planeerimine ning juhtumine.

Kaur Allaje

Tudeng

Kauri võlu peitub tema energilisuses, suhtlusoskuses ja eestvedamises. Noorest saadik tahtnud kaasa lüüa kõiksugustes projektides, leidis ta ennast juba algkoolis abikorraldajana kohalikus noortekeskuses. Tema armastus spordi ja sündmuste korraldamise vastu tõi ta Pärnu kolledži Ettevõtlust ja projektijuhtimist õppima, kus lisaks täidab ta veel spordiesindaja rolli ning edendab üliõpilaste elu. Kaurile endale pakub veel väga palju huvi tehnoloogia, investeerimine, avalik esinemine ja eneseareng.

Kui tahate leida viise ja nippe, kuidas püüda klientide tähelepanu kauemaks kui 5 sekundit, kaotada esinedes värisev hääl ning korda saata midagi vinget, siis tasub võtta ühendust!

Mentorluse valdkonnad: Meeskonna juhtimine, müük, eneseareng ja avalik esinemine.

Markus Tõnutare

Tudeng, Harbour-In

Markus on pärit Pärnust. Ta on Tartu Ülikooli Pärnu kolledži ettevõtluse ja projektijuhtimise teise kursuse tudeng. Markus on varasemalt lõpetanud Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ning osalenud BAFF Leadership Academy-ettevõtluskoolitusel USAs.

Markus on ka võistelnud meeskondadega JA Alumni häkatonil, Delta X-l, StarerIdea-l, Prototronil ja Ajujahil TOP40 hulgas. 2022.aasta suvel tegutses ta Pärnumaa Arenduskeskuses praktikandina.
Hetkel tegeleb ta Harbour-In idee arendamisega ning on koos meeskonnaga vastu võetud Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori uute inkubantide hulka.

Markus usub, et vägevad ettevõtmised saavad teoks julgete, ausate ja abivalmite meeskonnaliikmetega.
Algata, kaasa ja julge eksida!

Mentorluse valdkonnad: Juhtimine, koostöö, arendus, müük.

Kertu Noor

Tudeng

Tänasel päeval olen TÜ Pärnu kolledži ettevõtluse ja projektijuhtimise teise aasta tudeng. Lisaks õpingutele olen kolledži üliõpilasesinduse esinaine ehk juhin ja suunan tänaseks 16 liikmelist meeskonda. Seega olen hulgaliselt kogemust saanud ürituskorralduses ja ka meeskonnatöö arendamises, motiveerimises ja hoidmises. Kuna olen aastaid töötanud klienditeeninduses ja kõrgete standarditega kohtades oskan kindlasti nõu anda ka kliendisuhtluse valdkonnas. 

Mentorluse valdkonnad: Ürituste korraldamine, meeskonnatöö, motiveerimine, kvaliteetne klienditeenindus.

Egle Volke

Forwardspace, ettevõtja

Egle Volke on Pärnu koostöötamiskeskuse Forwardspace tegevjuht, kes on ühtlasi ka ettevõtja. Tema elumoto on: “Võitja on kaotaja, kes proovis lihtsalt ühe korra veel”. Tema õpetusmeetodid on selged ja arusaadavad, motiveerivad ning inspireerivad. Ta on kindel, et inimesed tõmbavad magnetina ligi just selliseid inimesi, nagu on nad ise – sarnase mõttemustri, käitumise ja tegutsemistuhinaga (ingl k on selleks sõnaks likeminded).

Alustavatele ettevõtjatele tuletab ta meelde, et iga algus on raske ning tõusud ja mõõnad käivad asja juurde. Kuid kui järgida kolme võtmesõna – sihikindlus, järjepidevus ja eneseusk – on kõik võimalik. Ilma nende kolmeta pole mõtet üldse midagi ette võttagi, ütleb ta.

Kuigi Egle on ise Pärnu noortele mentoriks, õpib ta ka töö kõrvalt kahes koolis, täiendades hetkel oma oskuseid pildi, video ja heli alal.

Ettevõtlusega on ta tegelenud terve elu. Osaühingus Grandir on ta ainuosanik ning teeb kõik peale raamatupidamise ise, sealhulgas turundus ja müük.

Mentorluse valdkonnad: Meeskonnatöö planeerimine, visiooni loomine, sotsiaalmeedia turundus, reklaammaterjalide kujundus, toote/teenuse müük.

Aino-Silvia Tali

Ettevõtja

Aino-Silvia on töötanud IT-valdkonnas projektijuhi, tootejuhi ja ärivaldkonna juhina ligi 10 aastat. Tal on kogemus nii kiiresti kasvavates idufirmades (Fortumo, Testlio) kui ka ühes Eesti suurimas tarkvarateenuste ettevõttes Helmes.

Viimastel aastatel on Silvia süvitsi tegelenud toote-meeskondade ja juhtide arendamise ning tõhusate hübriidtöö meetodite uurimise ja loomisega. Hobiprojektina on Silvia koos sõpradega arendanud ka üht rohetehnoloogia idufirmat, mille eesmärk oli ühekordse plastiku vähendamine (Negavatt konkursi I koht, rahvusvahelises kiirendiprogrammis Climate KIC osalemine) ja on nüüd ise mentoriks alustavatele rohe-ettevõtetele (Beamline Accelerator).

Silvia on koolitaja, mentor (Eesti Mentorite Koja liige) ja sertifitseeritud juhtimis-coach. Tal on ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise magistrikraad Tartu Ülikoolist.
“Whether you think you can or you think you can’t, you’re right.” –Henry Ford

Mentorluse valdkonnad: Tootearendus, ärimudel, juhtimine ja meeskonnatöö, rohe-tehnoloogiad.

Edgar Maier

Poisi Eine

Kasvasin üles Tani talus, kus nägin ja aitasin vanaema ja ema nende põllumajanduse ja loomakasvatuse ettevõtmistega. Parim koht, kus lapsel üles kasvada. Lisaks käisin suviti abiks turul põllusaadusi müümas. Teises klassis läksin võrkpalli trenni ja lõpetasin aktiivse mängimise 2 aastat tagasi. Vahepeal sain võimaluse esindada Eesti noorte koondist, Pärnu Võrkpalli klubi ja mitmeid teisi võiskondi.

Lõpetasin 2008 Pärnu Koidula Gümnaasiumi. Kohe käisin ära sõjaväes ja läksin õppima Tartu Ülikooli Pärnu kolledžisse Ettevõtlust ja Projektijuhtimist. 

Teise kursuse lõpus pidi tegema ettevõtte praktika. Oli valida, kas lähed kuhugi ettevõttesse nende tegevust jälgima või teed enda ettevõtte. Valisin teise variandi. Ehitasin väikses toidukäru ja veetsin ühe suve käruga Supeluse tänava ääres einesaiu müües. Sealt edasi sai avatud kohviku ruumid. Ja tänaseks on Poisi Eine tegutsenud üle 12 aasta.

Natuke üle aasta olen olnud aktiivne ka kohalikus poliitikas. Nüüdseks aitan kaasa Pärnu volikogus, majanduskomisjonis ja piirkondliku arengu komisjonis.

Mentorluse valdkonnad: Toit, sport, põllumajandus, poliitika.

Rahvatervise komisjon

 1. Priit Ruut – komisjoni esimees, Tori valla abivallavanem
 2. Helve Reisenbuk, Häädemeeste humanitaarvaldkonna abivallavanem
 3. Saima Soobard, Lääneranna valla lastekaitse spetsialist
 4. Kairi Gustavson, Tori valla rahvatervise spetsialist
 5. Veera Leas, Kihnu vallavolikogu esimees
 6. Marija Andrekson, Pärnu linna rahvatervise spetsialist
 7. Marina Raid, Saarde valla sotsiaalnõunik
 8. Maarja Säde, Põhja-Pärnumaa valla kultuuri- ja spordispetsialist
 9. Ly Akenpärg, Pärnu linna TEL võrgustiku koordinaator
 10. Kristi Kuusmik-Orav, TET võrgustiku koordinaator Pärnus
 11. Kaisa Aasa, Pärnumaa Spordiliidu tegevjuht
 12. Grete Arumäe, Päästeameti Lääne päästekeskuse Pärnumaa päästepiirkonna peaspetsialist
 13. Sirli Tallo, Transpordiamet ennetustöö osakonna ekspert
 14. Karin Uibo, PPA Lääne prefektuuri Pärnu politseijaoskonna piirkonnavanem
 15. Hiie Lainela, Pärnumaa Kodukant ja Punane Rist
 16. Karmen Vesselov, Kaitseliidu Pärnumaa maleva esindaja
 17. Anna-Liisa Delgado, Pärnu Haigla sotsiaalravi teenistuse juhataja
 18. Margit Seppik, Pärnu Haigla Sisekliiniku Õendushooldus Keskuse juhataja
 19. Madli Murumaa, POL maakonna haridusasutuste tervisedenduse spetsialist

Liikluskomisjon

 1. Marko Šorin – komisjoni esimees, Põhja-Pärnumaa valla abivallavanem
 2. Siim Suursild, Häädemeeste ehitusvaldkonna abivallavanem 
 3. Martin Tee, Lääneranna valla abivallavanem 
 4. Toomas Parm, Tori valla taristu nõunik 
 5. Egon Vohu, Kihnu valla vallavanem 
 6. Martti Rooden, Saarde valla haldusnõunik
 7. Toomas Tammela, Pärnu linna taristu- ja ehitusteenistuse liikluse spetsialist 
 8. Avo Rahu, Pärnumaa Ühistranspordikeskuse vanemlogistik 
 9. Tõnu Kivis, PPA Lääne prefektuuri Pärnumaa piirkonnagrupi piirkonnavanem 
 10. Renee Tammet, Päästeameti Lääne päästekeskuse Pärnumaa päästepiirkonna juhataja 
 11. Hannes Vaidla, Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu Lääne üksuse juhataja 
 12. Sirli Tallo, Transpordiameti ennetustöö osakonna ekspert 
 13. Jaak Saard, Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu Lääne üksuse liikluskorraldaja 

Turvalisuse nõukogu

 1. Eiko Tammist – komisjoni esimees, Saarde vallavolikogu esimees  
 2. Külliki Kiiver, Häädemeeste vallavanem
 3. Egon Vohu, Kihnu valla vallavanem
 4. Ingvar Saare, Lääneranna valla vallavanem
 5. Marko Šorin, Põhja-Pärnumaa valla majandusvaldkonna abivallavanem
 6. Karmo Näkk, Pärnu linna linnavara- ja heakorrateenistuse juhataja
 7. Lauri Luur,  Tori valla vallavanem
 8. Hiie Lainela, Pärnumaa Kodukant
 9. Kalev Kaljuste, Regionaal- ja põllumajandusministeerium kohalike omavalitsuste poliitika osakond Pärnumaa ja Raplamaa piirkonna juht
 10. Katrin Tamm, Terviseameti Lääne regionaalosakonna vaneminspektor
 11. Renee Tammet, Päästeameti Lääne päästekeskuse Pärnumaa päästepiirkonna juhataja
 12. Toomas Õmblus, Keskkonnaameti Pärnu büroo juhataja
 13. Raigo Paimla, Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik
 14. Veiko Germann, Kaitsepolitseiameti Lääne osakonna direktor
 15. Üllar Kütt, Pärnu politseijaoskonna juht
 16. Kristel Toming, Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör
 17. Marit Õun, Pärnu Haigla EMO teenistuse juhataja
 18. Taavi Tamberg, usuühenduste esindaja
 19. Tiina Ruul, Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi talituse Pärnu piirkonna juht
 20. Raivo Lumiste, Pärnu linnavalitsuse elanikonnakaitse ja kriisivalmiduse koordinaator
Skip to content